Maksutavat

VOITTAJAJOHTORYHMÄT - 7 ASKELTA TULEVAISUUDEN MENESTYJ...

VOITTAJAJOHTORYHMÄT - 7 ASKELTA TULEVAISUUDEN MENESTYJÄKSI Lisää koriin
Sivumäärä: 201
Kirjoittaja: Åhman, Helena - Vatanen, Annika - Bärlund, Aija
Kustantaja: WSOY
Kirjan kieli: Suomi
Asu: Kovakantinen kirja
Painos: 2. painos
Julkaisuvuosi: 2008 (lisätietoa)
Arvioitu toimitusaika: 1-3 arkipäivää.
ISBN-13: 9789510331750, ISBN-10: 9510331759
Hinta: 53.30 €

Laske kirjan hinta ryhmätilauslaskurilla useita kirjoja tai ryhmätilausta tilattaessa.
Tilaa
 Tuotetta ei vielä saatavilla käytettynä.
Ilmoita kirjasi myytäväksi: haluan myydä tämän kirjan
Takakansi

Johtoryhmän tulee tänä päivänä olla sekä innostava että tuloksellinen, ja samalla ihmisten elämänlaatua parantava bisneksen luomisen paikka, joka huomioi maailman muuttumisen.

Mitkä johtoryhmän toimintaan liittyvät tekijät ovat yhteydessä hyvään liikevoittoon? Millä keinoilla johtoryhmä voi varmistaa tulevaisuuden menestymisen? Miten johtoryhmän tulee huomioida iPod-sukupolven tarpeet johtamisessa? Miksi ja miten johtoryhmään voidaan luoda sparrauskulttuuri? Miten teknologia voi auttaa johtoryhmää tehokkaammaksi? Johtoryhmissä hukataan aikaa – mutta mitä tulisi kyseenalaistaa omassa ja toisten toiminnassa ja ajattelussa? Muun muassa näihin kysymyksiin vastataan tässä uuden ajan johtoryhmäkirjassa.

Kirja on tarkoitettu kaikille niille johtajille, johtoryhmiä sparraaville hallitusihmisille ja kehittäjille, jotka haluavat tehdä johtoryhmästään voittajan!

Tekniikan tohtori Helena Åhman on Hunting Minds Oy:n toimitusjohtaja, KTT Annika Vatanen saman yrityksen tutkimusjohtaja ja MBA Aija Bärlund entinen Hunting Minds Oy:n kehitysjohtaja, joka vastaa nykyisin Finpron Skandinavian toiminnoista.

Kirjan sisällysluettelo PDF-muodossa


Ennakkotieto

Johtoryhmän tulee tänä päivänä olla sekä innostava että tuloksellinen, ja samalla ihmisten elämänlaatua parantava bisneksen luomisen paikka, joka huomioi maailman muuttumisen. Mitkä johtoryhmän toimintaan liittyvät tekijät ovat yhteydessä hyvään liikevoittoon? Millä keinoilla johtoryhmä voi varmistaa tulevaisuuden menestymisen? Miten johtoryhmän tulee huomioida iPod-sukupolven tarpeet johtamisessa? Miksi ja miten johtoryhmään voidaan luoda sparrauskulttuuri? Miten teknologia voi auttaa johtoryhmää tehokkaammaksi? Johtoryhmissä hukataan aikaa – mutta mitä tulisi kyseenalaistaa omassa ja toisten toiminnassa ja ajattelussa? Muun muassa näihin kysymyksiin vastataan tässä uuden ajan johtoryhmäkirjassa.

Kirja on tarkoitettu kaikille niille johtajille, johtoryhmiä sparraaville hallitusihmisille ja kehittäjille, jotka haluavat tehdä johtoryhmästään voittajan!

Tekniikan tohtori Helena Åhman on Hunting Minds Oy:n toimitusjohtaja, KTT Annika Vatanen saman yrityksen tutkimusjohtaja ja MBA Aija Bärlund entinen Hunting Minds Oy:n kehitysjohtaja, joka vastaa nykyisin Finpron Tanskan toiminnoista.



29061
Asiasanat: johtaminen johtoryhmät yritykset menestyminen menestystekijät

Kirjan tuoteryhmä: Suomalaiset kirjat > Tekniikka. Teollisuus. Käsityö. Maa- ja metsätalous kotitalous. Liiketalous. Liikenne > Liiketalous. Markkinointi. Kauppa. Liikenne > Liiketalouden hallinto

Etsi saman kirjoittajan kirjoittamia kirjoja: Åhman, Helena - Vatanen, Annika - Bärlund, Aija
Etsi saman kustantajan kirjoja: WSOY

Asiakkaat jotka ostivat tämän kirjan ostivat myös...



GERIATRIA: ARVIOINNISTA KUNTOUTUKSEEN Lisää koriin
ISBN 9789513749309
Kirjoittaja: Hartikainen Sirpa (toimittaja), Lönnroos Eija (toimittaja)

Kirjassa on kuvattu geriatrisen hoitotyön sisältö. Teos soveltuu ikääntyneitä hoitaville ammattilais...

Hinta: 41.70 €


HOIDA JA KIRJAA Lisää koriin
ISBN 9789512657568
Kirjoittaja: IIVANAINEN ANSA - SYVÄOJA PIRJO

MERKITTÄVÄ UUTUUS HOITOTYÖN OPETUKSEEN! Teos tulee korvaamaan suositun oppikirjan Hoitamisen taito (...

Hinta: 68.70 €


RAVITSEMUSHOITO Lisää koriin
ISBN 9789513757670
Kirjoittaja: Nuutinen Outi, Siljamäki-Ojansuu Ulla, Mikkonen Ritva, Peltola Terttu,Silaste Marja-Leena,Uotila Heini,Sarlio-Lähteenkorva Sirpa

Ravitsemissuosituksissa kuvataan moniammatillinen ravitsemushoidon toteuttamismallia. Siinä otetaan ...

Hinta: 33.20 €


HOITOTIEDE Lisää koriin
ISBN 9789510293706
Kirjoittaja: Isola - Pietiläinen - Paavilainen - Salanterä - Eriksson

Hinta: 39.50 €
Katso myös nämä kirjat
 Hinta: 25.70 €
 Lisää koriin

Kerro kerro kuvastin - kauneudenhoidon käsikirja
 Hinta: 26.80 €
 Lisää koriin

Salaisuus
 Hinta: 6.80 €
 Lisää koriin

Laihdu! helposti, hiilihydraattitietoisesti, hyväntuulisesti
 Hinta: 15.60 €
 Lisää koriin

Aloe vera: luonnon aarreaitta

Copying and saving price, bibliographic or any other kind of information in written or picture form for commercial use is prohibited without written consent from Booky.fi Oy.