Carl Barks on kaikkien aikojen rakastetuin Aku Ankka -taiteilija, jonka ikivihreät sarjakuvaseikkailut huvittavat ja viihdyttävät aina uusia lukijasukupolvia kekseliäisyydellään ja vauhdikkaalla kuvituksellaan. Barksin kaikki ankkasarjakuvat julkaistaan nyt suomeksi alkuperäisessä ilmestymisjärjestyksessä tyylikkäänä albumisarjana.
"Liian monta lemmikkiä" paljastaa, miten käy, kun Aku tuskastuu Tupun, Hupun ja Lupun alati paisuvaan lemmikkieläinkatraaseen. Tarinassa "Naapurukset" Aku yrittää päästä sopuun kiivaan Teppo Tulpun kanssa, ja "Vispilänkauppaa" kertoo Akun ja poikien myyntimiesurasta.
TilaustuoteTilaustuote Tämän tuotteen tilaamme kustantajalta tai tukkurilta varastoomme. Saatavuusarvio on tuotekohtainen. Lähetämme toimitusvahvistuksen heti, kun tuote on toimitettu varastoltamme rahdinkuljettajalle. Arvioimme, että tuote lähetetään meiltä noin 2-3 arkipäivässä