Juha-Pekka Inkisen valokuvakirja. Punk-albumi on kirja energisestä elämäntavasta, ystävyydestä ja hauskanpidosta.
Valokuvat kertovat ainutlaatuista tarinaa ärhäkästä punkin toisesta aallosta. Mukana ollaan keikoilla, mutta kurkistetaan myös niittitakkien yksityiselämään. Otokset tallentavat ajan hengen – miltä silloin näytti ja kuinka elämä kipinöi.
Valokuvataiteilija Juha-Pekka Inkinen kuvasi kaduilla, kodeissa ja konserteissa viisi vuotta, 1983–1987. Hän on aiemmin julkaissut myös haastattelukirjan Punk on kuollut, eläköön Hardcore (2009).
TilaustuoteTilaustuote Tämän tuotteen tilaamme kustantajalta tai tukkurilta varastoomme. Saatavuusarvio on tuotekohtainen. Lähetämme toimitusvahvistuksen heti, kun tuote on toimitettu varastoltamme rahdinkuljettajalle. Arvioimme, että tuote lähetetään meiltä noin 1-2 viikossa