Kustannus-Mäkelä Oy Sivumäärä: 244 sivua Asu: Kovakantinen kirja Painos: 3. p. Julkaisuvuosi: 2025 (lisätietoa) Kieli: Suomi
Muotokuvia ja mangaa upeassa oppaassa!
Piirtäminen on hauskaa! Se on myös merkittävä taidemuoto – ja mikä parasta, sitä voi harrastaa missä ja milloin vain, eivätkä materiaalit ole kalliita.
Tässä upeassa teoksessa perehdytään ihmisen piirtämiseen. Aluksi opetellaan perustekniikoita varjostuksesta geometristen perusmuotojen piirtämiseen ja kuvan sommitteluun.
Seuraavaksi harjoitellaan näkemään ja piirtämään kasvojen yksityiskohtia niin elävästä mallista kuin valokuvastakin. Näistä edetään kolmiulotteisen ihmisruumiin kuvaamiseen sekä liikkeen piirtämiseen.
Mukana on myös vaativampia muotokuvia, populaarikulttuurista tuttuja tyylejä ja hahmoja sekä annos mangamaniaa. Laaja piirustusopas perustuu Walter Foster -kustantamon menestysteoksiin, joita on myyty yli 1,5 miljoonaa kappaletta.
TilaustuoteTilaustuote Tämän tuotteen tilaamme kustantajalta tai tukkurilta varastoomme. Saatavuusarvio on tuotekohtainen. Lähetämme toimitusvahvistuksen heti, kun tuote on toimitettu varastoltamme rahdinkuljettajalle. Arvioimme, että tuote lähetetään meiltä noin 2-3 arkipäivässä