Saat noutopistetoimituksen veloituksetta*, kun tilauksesi arvo ylittää 59 €!
*Koskee yksityisasiakkaiden tilauksia, jotka toimitetaan Suomeen.
|
|

avaa valikko

Kaisa Launonen | Booky.fi

Haullasi löytyi yhteensä 12 tuotetta
Haluatko tarkentaa hakukriteerejä?



omakauppa-logo Osumia omakaupassa: näytä

Kaisa Launonen
Kehitysvammaliitto ry.
2023
Pehmeäkantinen kirja
Saatavuus: Tilaustuote Arvioimme, että tuote lähetetään meiltä noin 1-2 viikossa
Vuorovaikutus : kehitys, riskit ja tukeminen kuntoutuksen keinoin
Tuotetta lisätty
ostoskoriin kpl
Siirry koriin
48,10 €
Stephen von Tetzchner; Harald Martinsen; Kaisa Launonen
Kehitysvammaliitto ry.
2010
Pehmeäkantinen kirja
Saatavuus: Tilaustuote Arvioimme, että tuote lähetetään meiltä noin 1-2 viikossa
Johdatus puhetta tukevaan ja korvaavaan kommunikointiin
Tuotetta lisätty
ostoskoriin kpl
Siirry koriin
39,50 €
Kaisa Launonen (toim.); Anna-Maija Korpijaakko-Huuhka (toim.)
Palmenia
2011
Pehmeäkantinen kirja
Saatavuus: Loppuunmyyty
Loppuunmyyty
Kommunikoinnin häiriöt : Syitä, ilmenemismuotoja ja kuntoutuksen perusteita
Tuotetta lisätty
ostoskoriin kpl
Siirry koriin
34,10 €
Kaisa Launonen
Kehitysvammaliitto ry.
2007
Pehmeäkantinen kirja
Saatavuus: Loppuunmyyty
Loppuunmyyty
Vuorovaikutus - kehitys, riskit ja tukeminen kuntoutuksen keinoin
Tuotetta lisätty
ostoskoriin kpl
Siirry koriin
48,20 €
Lonka Eila ; Kaisa Launonen (toim.)
Palmenia
2010
Pehmeäkantinen kirja
Saatavuus: Loppuunmyyty
Loppuunmyyty
Kuulonkuntoutuksen käytännöt muutoksessa
Tuotetta lisätty
ostoskoriin kpl
Siirry koriin
29,10 €
Launonen Kaisa, Korpijaakko-Huuhka Anna-Maija
Yliopistopaino
2006
Pehmeäkantinen kirja
Saatavuus: Loppuunmyyty
Loppuunmyyty
KOMMUNIKOINNIN HÄIRIÖT - Syitä, ilmenemismuotoja ja kuntoutuksen perusteita
Tuotetta lisätty
ostoskoriin kpl
Siirry koriin
34,80 €
toim. Suvi Stolt, Matti Lehtihalmes, Sirpa Tarvainen & Kaisa Launonen
Puheen ja kielen tutkimuksen yhdistys ry.
2010
Saatavuus: Loppuunmyyty
Loppuunmyyty
Suomalainen monikielisyys ja sen haasteet: Puheen ja kielen tutkimuksen päivät Helsingissä 25.-26.3.2010
Tuotetta lisätty
ostoskoriin kpl
Siirry koriin
36,20 €
Launonen, Kaisa
Kehitysvammaliitto ry.
1998
Pehmeäkantinen kirja
Saatavuus: Loppuunmyyty
Loppuunmyyty
Eleistä sanoihin, viittomista kieleen: varhaisviittomisohjelman kehittäminen, kokeilu ja pitkäaikaisvaikutukset Downin syndrooma
Tuotetta lisätty
ostoskoriin kpl
Siirry koriin
11,10 €
Launonen, Kaisa
Avain-säätiö
2004
Kierreselkäinen
Saatavuus: Loppuunmyyty
Loppuunmyyty
AURA arviointiväline autistisen henkilön kommunikointiin
Tuotetta lisätty
ostoskoriin kpl
Siirry koriin
36,70 €
Launonen Kaisa; Korpijaakko-Huuhka Anna-Maija
Palmenia
2002
Pehmeäkantinen kirja
Saatavuus: Loppuunmyyty
Loppuunmyyty
Kommunikoinnin häiriöt - syitä, ilmenemismuotoja ja kuntoutu
Tuotetta lisätty
ostoskoriin kpl
Siirry koriin
24,20 €
Klippi, Anu; Launonen, Kaisa
Channel View Publications Ltd
2008
Kovakantinen kirja
Saatavuus: Tilaustuote Arvioimme, että tuote lähetetään meiltä noin 4-5 viikossa
Research in Logopedics - Speech and Language Therapy in Finland
Tuotetta lisätty
ostoskoriin kpl
Siirry koriin
88,60 €
Grove, Nicola; Launonen, Kaisa
Nova Science Publishers Inc
2019
Kovakantinen kirja
Saatavuus: Loppuunmyyty
Loppuunmyyty
Manual Sign Acquisition in Children with Developmental Disabilities
Tuotetta lisätty
ostoskoriin kpl
Siirry koriin
446,30 €

Näytä lisää...