SULJE VALIKKO

avaa valikko

Elämästä tai kuolemasta (SAPO/422)
15,50 €
WSOY
Sivumäärä: 155 sivua
Asu: Kovakantinen kirja
Julkaisuvuosi: 2003 (lisätietoa)
Kieli: Suomi
Tuotesarja: Sapo
Esittelyteksti

Laatudekkari Saksasta. Entinen rikoskomisario Bella Block jäljittää vaarallista rikollista Espanjassa. Suom. Anja Meripirtti. Sapo-sarja.


Takakansi

Entinen rikoskomisario Bella Block tunnistaa sattumalta valokuvasta murhaajan, joka on aiheuttanut hänen uransa karvaimman tappion. Bella ei ole koskaan unohtanut tuota tapausta, ja vaikka hän on jo aikoja sitten jättänyt työnsä, hänet valtaa halu saattaa rikollinen vihdoinkin vastuuseen teoistaan. Bella lähtee jäljittämään miestä Andalusiaan ja joutuu todistamaan tapahtumasarjaa, joka raakuudessaan näyttää ylittävän kaikki hänen näkemänsä rikokset. Kysymys on kirjaimellisesti elämästä tai kuolemasta.

Hampurissa asuva juristi Doris Gercke on saksalaisen dekkarikirjallisuuden arvostetuimpia nimiä, ja hänet on mm. valittu vuoden 1991 parhaaksi jännityskirjailijaksi sekä Saksassa että Ruotsissa. Gerckeltä on aikaisemmin julkaistu Sapo-sarjassa teokset Kuolema istuu orrella, Kuolema kulkee puutarhassa ja Snapsia lapsille.




Elämästä tai kuolemasta (SAPO/422)zoom


Toimitusehdot


Asiakaspalvelu


YHTEYSTIEDOT


SEURAA MEITÄ
Avainlippu

Booky.fi | Kotimainen kirjakauppasi netissä

Löydä seuraava lukuelämyksesi meiltä. Valikoimassamme ovat kaikki kotimaiset kirjat sekä noin 25 miljoonaa ulkomaista teosta.
Toimitamme tilaukset maailmanlaajuisesti!

Tietosuojaseloste

Ladataan sisältöä...